چرا سروش
نمایش 1 - 1 از 1 نتیجه

چرا سروش؟

 

همۀ ما می‌دانیم امروزه بازار تبلیغات (راست یا دروغ ) بسیار داغ است و هر شخص و مؤسسه‌ای که تولید محصول یا کالایی دارد برای جلب مشتریان احتمالی از راههای مختلف تبلیغی استفاده می‌کند. در مدرسه‌ها که خدمات فرهنگی و آموزشی به مشتریان ارائه می‌کنند،علاوه بر آموزش‌های روتین درسی و کتابی بیشتر روی تعداد و تنوع کلاس‌‌های فوق برنامه، مثل زبان و موسیقی و بازی‌ها و ورزش‌ها و نیز اردوها و تفریحات تاکید می‌گردد.

البته همۀ این‌ها خوب است و قابل توجّه، امّا نکتۀ بسیار مهمّی که معمولاً از آن غفلت می‌شود این است که تعلیم و تربیتی که پاسخگوی نیازهای اساسی کمال‌جویی نوع انسان باشد، باید بسیار دقیق و حرفه‌ای و با تجربه و تخصص کافی انجام شود تا حاصل بدهد و قابل اعتنا باشد،و این در اغلب مدارس و موسساتی که تبلیغات رنگارنگ می‌کنند نیست. نکتۀ دیگر مربوط به فعالیت‌های فوق برنامه اینگونه مدارس است؛ این که واقعا "هدف" این برنامه‌ها چیست و چرا انجام می‌شوند؟

 در بررسی‌های میدانی اغلب مشخص می‌شود که هدف بیشتر آن‌ها فقط " پرکردن اوقات بچه‌ها" و " تفریح و خوشگذرانی "است! شاید یادگیری دانش و مهارتی هم مدّنظر باشد ولی با توجهّ به اینکه هدفگذاری‌های منسجم و پخته‌ای پشت آن‌ها نیست معمولاً در حدّ همان لذت زود گذر و خوشی لحظه‌ای پایان می‌یابند و فراموش می‌شوند. جالب است که می‌بینیم بیشتر اینگونه تبلیغات خیره‌کننده مربوط‌ به مدارس و مؤسساتی است که تازه بوجود آمده‌اند و سابقۀ تجربی چندانی ندارند؛امّا ســـروش؛

"سروش" اولیّن مجتمع آموزشی غیر دولتی پس از انقلاب اسلامی است که در منطقۀ 3 تهران تأسیس شده و امسال 30 سال است با نسل جوان سروکار دارد. یعنی با 3 نسل از فرزندان این مرز و بوم همراهی کرده و همۀ نیازها و ضرورت‌های آموزشی و پرورشی آن‌ها را رصد کرده و تا حدّ زیادی برای آن‌ها چاره‌اندیشی نموده است و چون در طول 30 سال همواره بچه‌های پیش دبستانی تا پایان دبیرستان را تحت پوشش داشته، بخوبی از همۀ چالش‌های فکری و رفتاری آنان آگاهی دارد و نیازهای فردی و اجتماعی‌شان را شاید خیلی بهتر از خودشان می‌داند و برای رسیدگی به آن‌ها راهکارهای عملی اندیشیده‌است.

البته ما هرگز به این قانع نیستیم. نمی‌خواهیم به همین وضعیت اکتفا کنیم و خدای ناکرده در این حد متوقف شویم؛ به امید خدای مهربان می‌خواهیم و می‌کوشیم به جایی برسیم که؛ عالی‌ترین شرایط ممکن را فراهم کنیم تا بهترین گزینه و...انتخابِ اوّلِ اولیای خردمند و آینده‌نگر برای تحصیل فرزندانشان باشیم .

             اِن شـاءا....